Raybalama ve Baralama Sistemleri

Raybalama ve baralama sistemleri kullanılırken hassas işlemler yapılır. Raybalama sistemi çok kenara sahip olan bir araç ile olabildiğince titiz ve ince işçilikte delik açma işlemini oluşturmaktadır. Buna üstün delik açma kalitesi adı da denilmektedir. Bu da ancak bu şekilde sistem araçları kullanılarak mümkün hale gelmektedir. Birbirine yakın boyutlarda, ince işçilik ile oluşturulan ve delik açma, geriye delik açma gibi işlemlerin yapılabilmesi adına raybalama ve baralama sistemleri kullanılır.

Raybalama ve Baralama Sistemleri Kullanılırken Nelere Dikkat Edilir?

İşlemin hızına dikkat edilir. Saniyede gidilen derinlik ve ilerleme kapasitesi bu hususta oldukça önemlidir.

Takım boyu bu noktada önemlidir. Doğru ürünün ve doğru takım parçalarının kullanılması yapılan raybalama ve baralama işleminde ön plana alınmalıdır.

Takım boyu ile iniltili doğru parça takım tutucular olmalıdır.

Yapılan işe odaklı geometri önemlidir.

İşin ve işçiliğin kalitesi kullanılan malzeme ile iniltilidir.

Çalıştırma şamasında tercih edilecek olan sistem optimum rayba tipi olmalıdır. Optimum seviyede raybalama hızı ve işin beslemesi bu alanda önem az etmektedir. Çalıştırma sırasında sert kavrama yapılmalı ve herhangi bir boşluk oluşmasına bu alanda izin verilmemelidir. Torna aynasının kalitesi de yapılan raybalama işlemine etki etmektedir. Bu nedenle kesici takımlarının kalitesi yapılan iş ile doğru orantılıdır. Raybalama ve baralama sistemleri ile alakalı kaliteli ürün tercihlerinizde sizler de firmamızın çalışmalarından ve ürünlerinden uygun bütçe ile yararlanabilirsiniz. Bu sayede profesyonel kesici takımları parçaları ile çalışmalarınız işlevsellik kazanır.

Urma